Taniec towarzyski i użytkowy

Kurs tańca towarzyskiego

 

Taniec towarzyski i użytkowy dla par obejmuje:

– indywidualne lub grupowe spotkania z instruktorem

– naukę dopasowanych do Twoich umiejętności choreografii

– wsparcie teoretyczne

– naukę kroków podstawowych dla osób początkujących oraz

– naukę kroków zaawansowanych dla osób z doświadczeniem w tańcu

Zapisz się na kurs

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń: 601 477 321


Drogie Pary! Otwieramy zapisy na nowy kurs dla początkujących, który rozpocznie się już 18 września w 18:00! Kurs obejmuję naukę wszystkich tańców towarzyskich na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym, a kameralne grupy pozwolą na szybką naukę większej ilości kroków oraz indywidualne wsparcie instruktora 🙂

Czas trwania: 75 minut

Koszt: 35 zł od osoby za jedno spotkanie

Serdecznie zapraszam do zapisów, liczba miejsc jest ograniczona 🙂

Istnieje wiele różnych rodzajów tańca towarzyskiego, których można nauczyć się w przyjemny i szybki sposób 🙂 Jedne z nich tańczone są w wolnym tempie, inne zaś charakteryzują się szybkością i dynamiką – mimo to, każdy z nich opowiada pewną historię pomiędzy partnerami. Kurs tańca towarzyskiego w Olsztynie i Warszawie to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i dynamiczną naukę nowych umiejętności!

dance-1123786_960_720

Przedstawiamy odmiany tańca towarzyskiego:

Tańce standardowe

Tango

Tango jest tańcem towarzyskim pochodzącym z Argentyny, a dokładnie z Buenos Aires. Klasyczne tango argentyńskie opiera się na improwizacji oraz intymności partnerów. Podstawowy krok tego ognistego tańca składa się z ośmiu kroków i zawiera sekwencję takich elementów jak salida, cruzada i resolucion. Cruzada jest jednym z najbardziej istotnych elementów tanga odróżniającym go od innych tańców, ponieważ umożliwia przejście od systemu chodzenia równoległego do skrzyżowanego. Istnieją trzy odmiany tanga – tango milonga, tango nuevo oraz tango vals, a każda z nich niesamowicie ukazuje partnerów w tańcu jako bliskich kochanków pozwalając na swobodę ruchu, a także wyrażenie siebie i ukazanie inwencji twórczej.

Walc

Istnieją dwa rodzaje walca, pierwszym z nich jest walc wiedeński. Zaliczany do dość szybkiej odmiany walca. Charakteryzują go szybkie wirowe ruchy. Swą nazwę zawdzięcza kongresowi wiedeńskiemu, gdyż to właśnie podczas niego w 1815 roku został po raz pierwszy zatańczony w obecności dworzan. Drugim rodzajem walca jest walc angielski. Taniec ten jest wolniejszy i subtelniejszy. Po raz pierwszy został wykonany w 1910 roku i wywodzi się z Anglii. Krok podstawowy przypomina poruszanie się po kwadracie.

Fokstrot

Mówi się, że jest najtrudniejszym ze wszystkich rodzajów tańca towarzyskiego, być może dlatego, iż jest to taniec, który nazywa się „spacerem po księżycu” i wymaga idealnego poczucia rytmu; dosłownie oznacza „lisi krok”. Z biegiem czasu, fokstrot został podzielony na wersje szybkie i powolne. Jego zaletą jest to, że może być tańczony do wielu rodzajów muzyki, a charakterystycznym krokiem jest swing (ang. swing – huśtawka, zamach).

Quickstep

Quickstep jest tańcem pochodzącym z Anglii i jest najszybszym tańcem standardowym. W tym tańcu można zauważyć akcje swingowe, ale nie tak wyraźne jak przy fokstrocie z powodu szybkiego tempa. Istotne w quickstepie są również podskoki oraz szybkie „przeplatanie” nóg.

Tańce Latynoamerykańskie

Samba

Jest to taniec pochodzący z Brazylii, również nazywany tańcem kochanków. Ruch w tym stylu przypomina poniekąd falowanie ciał partnerów, ale jest też energiczny i zmysłowy. Charakterystyczne dla samby są dynamiczne ruchy biodrami. Samba często tańczona jest po kole.

Cha Cha

To taniec kubański, w którym bardzo ważna jest akcja nóg partnerów, polegająca przede wszystkim na zginaniu i prostowaniu kolan. Cha chę tańczymy w szybszym tempie, gdzie również zwraca się uwagę na kokieteryjność partnerki. Kroki do tego tańca zostały zaczerpnięte m.in. z rumby.

Rumba

Rumba to taniec towarzyski, który pochodzi z Kuby i zaliczany jest do tańców latynoamerykańskich. Jest to taniec eksponujący głównie partnerkę, która płynnością ruchów i seksapilem wyraża swoje emocje wobec partnera-kochanka. U obojga tancerzy bardzo istotne są ruchy bioder. Nazwa tego tańca pochodzi od określania w ten sposób imprez zbiorowych na terenach Kuby oraz całych Karaibów.

Pasodoble

Pasodoble jest żywym, hiszpańskim tańcem. Taniec ten przypomina sceny z walk torreadorów – partner wciela się w jego rolę, partnerka natomiast przybiera charakter byka. W tym tańcu idealnie zarysowuje się historia przedstawiana przez tancerzy rozpoczynająca się wejściem na „arenę”, a zakończona zabiciem „byka”.

Jive

Zapoczątkowany w Stanach po 1910 roku. Jest to jeden z tętniących życiem rodzajów tańca towarzyskiego – swoje źródło ma w rock’n’rollu. To taniec bardzo szybki i energiczny. Jednym z najważniejszych kroków jive’a jest kick, czyli szybkie wykopy nogą w przód. Ponadto w jivie możemy zauważyć zapożyczenia z jazzu.