Pierwszy taniec – muzyczne dylematy

Pierwszy taniec – muzyczne dylematy

Jaka piosenkę wybrać do pierwszego tańca?

Zastanawiacie się, jaką piosenkę wybrać do swojego pierwszego tańca? Nie jest to prosty wybór :) sytuacja jest łatwiejsza, gdy macie swój własny, wyjątkowy i niepowtarzalny utwór, dobrze kojarzący się z Waszym poznaniem, zaręczynami czy po prostu wspólnie spędzonym czasem – wtedy pozostaje nam tylko dobrać odpowiednie kroki pasujące do melodii Waszej nuty i połączyć je w cudowną choreografię. A co, jeśli takiej piosenki nie ma? Przede wszystkim nie idźcie na łatwiznę wybierając to, co akurat jest „trendy” i najczęściej puszczane przez rozgłośnie radiowe. Wybierzcie to, co gra w Waszych sercach :)

Przede wszystkim należy zdecydować, czy Wasz pierwszy taniec będzie spokojny, romantyczny, lekki i delikatny, czy raczej szybszy, bardziej żywiołowy i dynamiczny. Wybór pomiędzy tymi dwiema opcjami to już połowa sukcesu! Pamiętajcie, aby kierować się intuicją, ale też własnymi temperamentami – jeśli na co dzień jesteście nieśmiali i niezbyt czujecie się komfortowo będąc w centrum zainteresowania – postawcie na delikatną muzykę i subtelny walc angielski. Jeżeli natomiast jesteście królami parkietu, a trema to Wasz przyjaciel – nauczcie się walca wiedeńskiego lub rock’and’rolla to energicznej piosenki :)

Nie oznacza to jednak, że zawsze należy postępować zgodnie z tym schematem – czasem warto go załamać i poznać się od zupełnie nowej tanecznej strony… :)

Pierwszy taniec Olsztyn to połączenie wszystkich sytuacji, przyczyniających się do stworzenia wymarzonego układu – wspólnie dobierzemy muzykę, kroki, a także porozmawiamy o pozostałych istotnych szczegółach :)