Salsa

SALSA

 

Kurs tańca salsa obejmuje:

– indywidualne i grupowe spotkania z instruktorem

– naukę dopasowanych do Twoich umiejętności choreografii

– wsparcie teoretyczne

– naukę kroków podstawowych dla osób początkujących oraz

– naukę kroków zaawansowanych dla osób z doświadczeniem w tańcu

Zapisz się na kurs

Cena kursu jest ustalana indywidualnie.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń: 601 477 321


NOWOŚĆ!: Masz wśród rodziny lub znajomych drugą parę, która również chce zacząć przygodę z tańcem? Wystarczą minimum cztery osoby, abyśmy specjalnie dla Was otworzyli indywidualny kurs grupowy. Gwarantujemy szybkie nabycie umiejętności, pełno radości i niższe ceny :) Zapraszamy!

Salsa to taniec popularny w USA, Europie, Ameryce Południowej, Ameryce Łacińskiej, a nawet części Bliskiego Wschodu. Pochodzi z Kuby, jest tańcem karaibskim i czerpie inspiracje z ludowego tańca kubańskiego, tańczona jest w parze, lub solo. Salsę tańczy się do muzyki o tej samej nazwie, charakteryzują ją instrumenty takie jak clavesy, bongosy, pianino oraz wszystkie instrumenty dęte.

315013_438912269493949_985182400_n

Salsa zaliczana jest dzisiaj do jednych z najbardziej użytecznych stylów tanecznych. W Polsce obecnie istnieje wiele klubów, w których oferuje się imprezy z salsą, a także organizowanych jest wiele konwencji i warsztatów związanych z tym niesamowitym kubańskim tańcem.

Bruk Festival

Nauka i kurs salsy w Olsztynie charakteryzuje się nietrudnymi krokami podstawowymi, jednak należy pamiętać, iż nie jest to taniec wolny. Istnieje wiele odmian salsy, które kształtowały się i ewoluowały w różnych regionach. Wyróżniamy Salsę Los Angeles, która charakteryzuje się tańczeniem jej „na 1”. Jest to styl liniowy, czyli wszystkie figury taneczne są wykonywane w jednej linii (tzw. salsa towarzyska). Salsa kubańska – casino, charakteryzuje się niezwykłą dynamiką ruchów i wykonywanych figur. Jest to taniec bardziej chodzony niż tańczony, wyróżnia go skomplikowane splatanie rąk partnerów w tańcu. Istnieje również salsa New York, nazywana inaczej mambo.

Monstars-sesja-20-1024x683

Nauka i kurs salsy w Olsztynie – to taniec płynny i energiczny, który na pewno zaspokoi taneczne pragnienia niejednej osoby.